Site Loader

Je smutným faktem, že my lidé noční vidění zkrátka nemáme. Ano, někteří z nás vidí za zhoršených světelných podmínek lépe než jiní, avšak například kočkám se skutečně nevyrovnáme. K tomu, abychom mohli normálně fungovat i po západu Slunce, tedy potřebujeme umělé osvětlení. A to platí i o veřejných prostorách.visící rozsvícená žárovka

Zatímco většina ulic je osvětlena pomocí pouličních lamp, najdou se i místa, kde se používá jiný typ světelného zdroje. Tím je LED reflektor, který má oproti klasickým lampám řadu výhod. Především se jedná o podstatně silnější světelný zdroj, který je tedy schopen lépe dané prostředí osvětlit.

Můžeme se tedy ptát, proč není používán běžně k osvětlování ulic. Odpověď je, že je to souhrn více důvodů. Tím prvním je samozřejmě cena – v porovnání s žárovkami a zářivkami, umístěnými v pouličních lampách v současnosti, je skutečně velmi vysoká. Pokud bychom tedy chtěli všechny lampy takto nahradit, stálo by to skutečně velkou částku. Takovou, že by ji rozpočet daného města rozhodně neunesl.

Ovšem není to jediný důvod. Tím dalším je jeho jasnost, která je, jak již bylo řečeno, podstatně vyšší ve srovnání s běžnou žárovkou či zářivkou. A to může způsobit problém. Konkrétně se může jednat o oslnění lidí. Není těžké představit si situaci, kdy chodec čeká na přechodu, až mu na semaforu naskočí zelená, a náhodou se podívá nahoru, kde září lampa. K nehodě takto může dojít skutečně snadno.

Nyní jsme si řekli, kde se LED reflektory nepoužívají. Ale kde je tedy najdeme? Své místo mají především na velkých fotbalových stadionech. Umožňují totiž osvětlit hrací plochu tak, že se dá hrát i po západu Slunce, aniž by to hráče nějakým způsobem omezovalo. A to je v tomto případě to nejdůležitější.obrázek zhasnuté a rozsvícené žárovky

Jak je vidět, i tento světelný zdroj má své místo. Ač není zdaleka tak rozšířen jako jiné, rozhodně bychom se na něj neměli dívat skrz prsty. Koneckonců, poskytuje nám velmi užitečnou službu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup