Site Loader

Zeolit řadí odborníci k výjimečným minerálům a vzhledem k jeho nízké ceně se tím, co dokáže, a kde všude se uplatní, vyrovná drahým kovům. Můžete s ním filtrovat různorodé povrchy a látky – zbavovat ovzduší nežádoucích pachů a tekutinu čistit od cizorodých toxických chemikálií. Není tedy vůbec s podivem, jak o něj roste mezi lidmi zájem raketovým tempem.

skok do bazénu

Obrovskou výhodou je jeho elektromagnetický potenciál, není to totiž obyčejné „plastové filtrační sítko“, kde se nečistoty zachycují pouze mechanicky, ale uvnitř dochází k vzájemné výměně iontů. Ale pěkně popořadě:

Základní vlastností zeolitu je jeho propustnost, je to velmi pórovitá hmota s vysokou absorpční schopností. Uvnitř se nachází obrovské množství malých dutinek, a kdybychom plochu jejich povrchu rozložili vedle sebe a položili ji na zem, malá hrst kamínků by zabrala prostor o rozloze celého areálu Pražského hradu. Jistě si dokážete představit, s jakou silou dokáže jediná miska plná zeolitu pohltit nežádoucí toxiny z ovzduší nebo z vody.

Uvnitř se nachází ionty vápníku, hořčíku, sodíku a některých dalších prvků, které při kontaktu s amoniakem a jinými dusíkatými sloučeninami reagují, pohlcují je, a do vody naopak vytěsňují žádoucí minerály. Kromě dusičnanů a čpavku zbavují ovzduší a vodu těžkých kovů a patogenních mikroorganismů a této vlastnosti se využívá i při skladování potravin, eliminaci zápachu v domácnostech, a také v bazénové filtraci.
dívka na lehátku v bazénu

Bazénová filtrace

Filtrování bazénové vody je základní předpoklad úspěchu provozování veškerých bazénů a vířivek, ať už se nachází ve veřejných zařízeních, anebo v domácích skromnějších podmínkách. Většinou se využívá pro filtraci křemičitý písek, který uvnitř nádoby zachycuje nečistoty při průniku vody, a to pouze mechanicky. Vyměníte-li písek za zeolit, získáte navíc ještě „iontoměnič“, zbavíte snáze vodu čpavku a močoviny, která se při koupání uvolňuje z lidské pokožky, a zároveň ušetříte za chemické desinfekční přípravky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup