Site Loader

Když se řekne „břemeno“, napadne vás nějaký balvan, co vás trápí na srdci, anebo jakýsi nepříjemný člověk, s nímž nemáte zrovna dobré zkušenosti. To jsou samozřejmě břemena psychická, jejichž odvalení nebývá tak snadné, ovšem stále tu máme břemena, na něž působí čistě fyzikální síla – docela „obyčejná“ gravitace. V případě stěhování vznikají situace, kdy se lidé rozhodují, zda fyzická břemena přestěhovat vlastními silami, anebo si na to sjednat profesionály. Kdy zejména je to vhodné?

velký klavír

S břemeny nemusíte pohnout – jistě to sami znáte, představte si situaci, že potřebujete přestěhovat trezor. Pro partu kulturistů skvělá rozcvička, pro obyčejné smrtelníky nepřekonatelná překážka. Stěhovací firmy mají na takovéto záležitosti speciální postupy, tak se nebojte je oslovit i s extrémně těžkými věcmi.

stěhování trezoru

Břemeno je příliš velké – když se k vyšší hmotnosti břemene připočítá i objem a rozměry, bude to podobný problém. K povolání stěhovací firmy může vést i dlouhý koberec anebo třeba rozkládací pohovka, která se nedá rozebrat. U stěhování břemen v Praze bude zapotřebí kromě fyzické síly i šikovnost, obratnost a využívání různých technických pomůcek, jako jsou popruhy, rudl, stěhovací lišty či pásy atd. Značný problém mohou představovat i velké rostliny v květináčích, jako jsou vzrostlé palmy o hmotnosti přes 50 kg.

Není k dispozici výtah – velká a těžká břemena přepravovaná po schodišti, to je i pro stěhovací firmu docela nápor. Páté patro bez výtahu nebo desáté patro pro věci příliš velké, které se do výtahu nevejdou, znamená posilovnu zejména pro nohy, zkrátka nohy musí nést náklad, i když jej máte třeba na popruzích, a odlehčíte rukám. Je tedy něco jiného vystoupat po schodech do desátého patra s igelitovou taškou s pěti rohlíky a dvaceti dekagramy šunkového salámu k svačině, anebo tuto trasu absolvovat s osmdesátikilovou automatickou pračkou.