Site Loader

Tělo jako zdroj své energie využívá tuky a cukry, přesně řečeno sacharidy. A když se podíváme na energetickou hodnotu surovin, tak můžeme zjistit, že nebezpečí v podobě sacharidů je všude dost. Dokonce i v šunce, při čemž se laik může dohadovat, že tomu tak není. Pokud se zaměříme na proteinovou dietu, která skutečně má velký úspěch u svých uživatelů, tak tady je princip jídelníčku úplně jiný. Jeho složení totiž stojí na základě dostatečného zdroje bílkovin. Je samozřejmostí, že sacharidů se nezbavíme, to ani nelze, ale co skutečně lze, jednoduše je omezit. Jakmile tělu začnou docházet, poté nebude nijak chřadnout, ono si poradí a jako náhradu začne používat další nežádoucí složku a tou je tuk.

vaření

Jídelníček je třeba upravit

Pokud se chceme pustit do experimentu sami, tak musíme se zaměřit na vše, co proteinová dieta jídelníček nabízí za možnosti. Předně se soustředit na suroviny, které budou bohaté na bílkoviny. Patří sem libové maso, mléčné výrobky a hodně zeleniny. Klidně i půl kila denně. Ovšem pozor na přílohy, které jsou celkem zajímavou nástrahou. Vyhnout se tudíž bramborům, rýži, pečivu či obilovinám bude další úkol pro hospodyňky, jak se naučit vařit bez nich. Neplechu může dělat rovněž sladké ovoce nebo chutné ovocné šťávy. Kdo nebude chtít udělat chybu, tak se zpočátku zaměří na sestavený proteinový jídelníček. Striktní hlídání jídelníčku, který bychom museli připravovat sami je celkem náročné, ale objednat si po celou dobu jednotlivých fází balíčky, které budou obsahovat přesně všechny vyvážené hodnoty, které potřebujeme, tak to je rozhodně správná cesta pro skvělý začátek hubnutí.

dieta

Jídlo připraví i začátečník ve vaření

Na připravených pokrmech skutečně není potřeba nic měnit. Buď se ohřeje, nebo jinak tepelně připraví nebo se přidá přesné množství vody, protřepe a je hotovo. Ideální strava i na dovolenou či při cestování. Nemusí se porce vážit, přemýšlet o tom, zdali jsou vhodné či ne a dokonce není potřeba vyplňovat kalorické tabulky a hlídat co ještě je třeba v jídelníčku doplnit, aby bylo všechno správné. Je to otázka, na kterou si musí každý najít vlastní odpověď, co bude pro něho vyhovující. Jisté je, že proteinová dieta sklízí skutečný úspěch a kladné výsledky.