Site Loader


Tak jako dost těžko lze čistit porcelán drátěnkou, tak by se mělo dbát o správné „nářadí“ i u péče o chrup. Jenže to málokdo ví. I když v dnešní době informovanosti by se to dalo považovat jen za chabou výmluvu. Takže si zde můžete přečíst, o čem je to vlastně řeč.

Každé zuby jsou svým způsobem jiné. I když třeba vypadají stejně, není tomu tak. To vše vám vysvětlí váš dentista a také vám řekne jak a co přesně používat při ústní hygieně. Pokud to tedy neudělá za něj dentální hygienik.

kartáček a pasta

Především vám sdělí, jaký použít zubní kartáček. Protože stejně jako zuby ani ony nejsou úplně stejné. Především jsou různé velikosti, všeobecně si jim říká dětské, střední a dospělé. Nejsou to správné názvy, ale prodavač ví, co po něm chcete. Dále jsou zde různé rukojeti, které nám dodávají pohodlí. Proto si vyzkoušejte jak vám která „sedí“. Jde o to, abyste na kartáček zbytečně nemuseli tlačit a tím zubům více uškodili, než prospěli. To by nebylo dobré.

Nu a poslední věc je ta nejdůležitější a tou věcí jsou štětiny. Některé jsou v rovině, jiné jsou „zubaté“ a další různé „sestřihy“. To je hodně podstatné, ale ještě více podstatná je jejich tvrdost.

Právě toto vám sdělí váš zubař. Ten nejlépe ví, v jakém stavu máte chrup a dásně. Kartáček na zuby je pak třeba vybírat přesně dle jeho pokynů a rad. Věřte tomu, že váš dentista ví, o čem mluví. A pokud se budete řídit jeho pokyny, bude vám čištění zubu skutečně ku prospěchu, nežli by tomu bylo bez dentistových rad.

kartáček

Budete-li o svůj chrup pečovat pravidelně a dle pokynů, nemělo by se vám stát, že byste měli nějaké větší potíže. Výběr zubních kartáčků je opravdu obrovský a jistě si každý vybere ten, který potřebuje a který mu byl doporučen. I z tohoto důvodu se vám návštěva zubního lékaře vyplatí. Tak pokud nevíte, jaký kartáček máte použít, ihned se u svého dentisty objednejte.