Site Loader

Přírodní kosmetické přípravky vám mohou pomoci se dostat ze spirály používání čím dál toxičtějších materiálů. Jak přejít na stranu přírodní kosmetiky tak, abyste to poznali co nejméně?
rozkvetlá magnólie
1.      Vlasy
Vlasy jsou krásou ženy, dělají parádu, dělají ženu ženou. Ať jsou dlouhé nebo krátké. Pokud používáte klasický šampon z drogerie za pár korun a k tomu podobně kvalitní kondicionér, nebude přechod na přírodní kosmetiku zrovna nejjednodušší. V první řadě si rozhodněte, jakou variantou chcete jít. Jestli chcete jít metodou umývání vlasů bez šamponu, nebo jít spíše variantou přírodních šamponů. Co se přírodních šamponů týče, můžete volit mezi tuhými nebo tekutými šampony. Tuhé šampony se používají ve tvaru puku a používají se podobně jako mýdlo. Některé tuhé šampony však potřebují kyselý oplach, který zařídíte hodně zředěným octem s vodou.
květy na větvičce
2.      Obličej
Pokud chcete péči o obličej nechat na přírodě, pak si vystačíte jen s několika ingrediencemi. Na odlíčení si můžete pořídit několik pratelných bavlněných tamponků a k nim odličovací olej, který vyrábí hned několik firem. Na čištění obličeje můžete použít obličejové mýdlo, kterým si můžete obličej umýt po běžném dni, ale až po odlíčení.
3.      Tělo
Jako mazání na tělo můžete využít některý z přírodních olejů. Buď můžete využít oleje určené přímo na mazání vyráběné kosmetickými firmami zaměřenými na přírodní kosmetiku. Vybrat si můžete třeba olej růžový, ricinový, kokosový, arganový… Je to na vás jaký olej si vyberete. Olej mažte vždy na vlhké tělo po sprchování. Jako alternativu si můžete vybrat třeba kokosový olej v dobré kvalitě.
esenciální olej s měsíčkem
4.      Vůně
Alternativou ke klasickým parfémům jsou jemné parfemované vody, které jsou většinou obohacené o vonné oleje. Další možností je tuhý parfém, který si namažete na krk a pulzní body vám je roznesou všude po těle.