Site Loader

Chystáte se na dovolenou a domníváte se, že byste mohli tentokrát oželet zahraničí a zkusit něco dosud neprozkoumaného v tuzemsku? Víte, že existují skupiny lidí, kteří se považují za vodáky, a kteří se orientují na přírodní krásy a dávají jim přednost před pohodlím hotelů? Ono to má něco do sebe, protože sice nemůžete očekávat noc co noc lůžko se zdravotní matrací a musíte se spokojit pouze s karimatkou a spacákem, ale jste obklopeni přírodou, pohodovými lidmi, nad sebou nebe plné hvězd, ale hlavně neskutečná pohoda, klid, žádné davy turistů a komerční plytká, předražená zábava.

vodáci v Českém Krumlově

Vodáctví stmeluje lidi podobného smýšlení a vznikají pak mezi nimi nerozlučná přátelství, což je zvláště v dnešní uspěchané a drsné době velmi cenné. Ti se pak dokážou shodnout na tom, kam vyrazit, a kdy. Shodnou se i na tom, zda si nepronajmout dodávku a nemít vodácké putování na vyšší úrovni.

Vltava pod zámkem v Krumlově

Povzneste vodu na vyšší level – mnoho vodáků každé ráno sbalí stan a všechny věci umístí do lodi. S tou pak absolvují i některé nesjízdné jezy a lodě i s věcmi pracně nosí podél jezů. Co takhle mít všechno uloženo v dodávce a plavit se jen se svačinou, penězi, doklady, foťákem, mobilem, mapou a základním oblečením? Je pak velký rozdíl přenášet loď o hmotnosti 100 kg anebo loď prázdnou, která váží sotva čtyřicet kilo.

Vezměte si s sebou kola – když se vám na vodu nechce, ochladí se, začne pršet a počasí zrovna nepřeje, můžete mít v dodávce jízdní kola a změnit plány. V ten den si vyjedete na kolech třeba na krátký výlet, posedíte v hospůdce, dáte nějaké chutné menu k obědu nebo k večeři, prostě žádná křeč. Do dalších kilometrů po řece se pustíte, až se nebe vyjasní. Ostatně, s dodávkou se můžete kdykoli přesunout na jiný říční úsek a vyhnout se místům nezáživným či nebezpečným. Vůz z půjčovny dodávek https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-dodavek-praha v Praze se tak může stát vaším partnerem, který vás nezklame, a dopraví vás vždy tam, kam si přejete.