Site Loader


Na první pohled se to sice nemusí zdát, ale skutečnost je skutečnost. A skutečností je, že jsou palety vlastně úžasným vynálezem, usnadňujícím lidem život. A nic na tom nemění fakt, že zpravidla vypadají více než primitivně a nezajímavě.

rozházené palety

Vždyť zkuste si jenom představit, jak by vypadala práce skladníků, kdyby nebylo palet. Namísto toho, aby tito přijeli s nějakým zvedákem, nabrali na něj paletu a vše na ní naložené ve chvilce přemístili tam, kde je toho zapotřebí, museli by ony plechovky, krabičky, sáčky, pytle a co já vím, co všechno ještě, přenášet kus po kuse z místa na místo. A to by se naběhali, to by si ošoupali nožičky!

Nebo co takoví speditéři? Jak jenom těm by trvalo dlouho, než by bez využití palet naložili kamion a pak ho zase někde kus po kuse vyložili! Ti by daleko více běhali, než jezdili. A to už ani nezmiňuji, kolik času by trávili přerovnáváním nákladu, až by se jim tento hned v první zatáčce na korbě sesypal na jednu velkou nepřehlednou hromadu.

A nejedna další profese by si rovněž užila svoje.

A proto můžeme být rádi, že palety existují. Protože na ty se všechno hezky narovná a upevní a s takovým nákladem je pak radost manipulovat, to jde práce rázem docela jinak od ruky. A je vlastně vcelku jedno, zda dotyčný používá standardní či přepravní palety, europalety, atypické palety nebo gitterboxy, tu s paletovými ohrádkami a tu bez. Protože důležitý není ani tak typ palety jako spíše její vhodnost při tom kterém použití.
palety dřevěné

Někomu se hodí to, někomu ono. Ale ať tak či onak, použití palet se rozhodně vyplácí. A proto máme i u nás firmu, jež se na jejich výrobu, dopravu, opravy a výkup specializuje. A to již hodně dlouhou dobu a stále úspěšně. A i v budoucnu tomu bude nejspíše nejinak.

Protože palety se budou hodit vždycky. Alespoň dokud bude potřeba něco rychle přepravovat a efektivně uskladňovat. Protože právě při tom jsou palety nenahraditelnými pomocníky. Kteří si zaslouží hold, ač vypadají jako něco naprosto banálního.