Site Loader

Uspořádání by mělo záviset na účelu pokojů a mělo by zahrnovat síť bagua. Je však třeba si uvědomit, že feng shui je primárně rovnováha a volný tok energie. Vynucení prvků v souladu s tímto uměním, i když neodpovídají interiéru, může narušit chi a harmonii. Toto uspořádání bude nejen nepříznivé, ale také neslučitelné s feng shui.
křeslo se stolkem a vázou

Hlavní zásady

Skříňky a skříně fungují dobře v domácích prostorech. Přinášejí pořádek do interiéru. Umožňují také skrýt negativní, ostré objekty. Uspořádání je nepříznivě ovlivněno otevřenými, závěsnými policemi. Narušují harmonii a často způsobují nadměrné shromažďování prachu. V ložnici se ujistěte, že postel nestojí mezi dveřmi a oknem a osvětlení by mělo být lehké a jemné.
Hala je místnost, přes kterou vstupuje energie do domu. Aby nedošlo k narušení jejího toku, měla by být prostorná a uspořádaná. Vhodná výzdoba předsíně přinese domácí štěstí a bohatství. Měli byste si obstarat o velkou skříň, kde bude místo pro kabáty a boty.
Podle filozofie feng shui je správné uspořádání koupelny klíčem k blahu domácnosti. Voda má v tomto umění zvláštní význam, který symbolizuje štěstí, zdraví a bohatství. Rozložení místnosti je velmi důležité. Nejvýhodnější bude to, které umožní oddělení koupací zóny od záchodu. Nemusí to nutně být příčka. Někdy stačí skříňka nebo velký květináč.
Výběr barev a osvětlení je také velmi důležitý. Měly by převládat světlé pastelové barvy, které vizuálně zvětšují místnost. Je dobré, pokud má koupelna okno, do kterého může proniknout přirozené světlo. Nástěnná světla a zabudovaná LED světla jsou perfektní jako umělé osvětlení. Hlavní osvětlení se správnou intenzitou dokonale rozzáří koupelnu.
soška Buddhy

Nežádoucí účinky

Existuje něco, čemu se pravidla feng shui přikazují vyhnout? Rozhodně ano. U rostlin to budou kaktusy. Znečištěná okna, prach a nepořádek, nefunkční hodiny a unikající kohoutky mají také nepříznivé účinky. Ty symbolizují bohatství unikající z domu. Způsob, jakým zrcadla pracují, se může lišit v závislosti na tom, kde jsou zavěšena. Jejich úkolem je posílit pozitivní energii, ale nejsou v souladu, naruší to její tok. Zrcadlo umístěné v ložnici, ve kterém je vidět postava ležícího člověka, může narušit klidný spánek. Zavěšené v hale naproti předním dveřím bude odrážet energii proudící do domu a negativně ovlivňovat jeho tok.