Site Loader

Při rozhodování v rámci internetového připojení na doma, je třeba nepodlehnout poutavým reklamám, ale vše důkladně zvážit a promyslet. Prvořadá je obeznámenost s možnostmi, které coby uživatel máte k dispozici a z čeho lze vybírat. Jak už z názvu vyplývá, jsou dvě základní možnosti a to připojení kabelové či vzduchem. Avšak pro mnohé to může být spíše abstraktním pojmem. Zde představíme konkrétní způsoby neboli varianty.
bezdrátový internet 
Kabelové připojení
 
Jedná se o připojení prostřednictvím kabelové televize. Náleží mezi rozšířený a oblíbený způsob v rámci připojení k celosvětové síti. Předností je rychlost i vyšší spolehlivost vůči bezdrátovému připojení. Neboť není nijak ovlivněno povětrnostními či nepříznivými vlivy počasí, jako je silný vítr, bouřka apod.
 
V rámci využití této možnosti je třeba být v dosahu pokrytí kabelovými rozvody a příslušná síť by měla být natažena až do objektu, kde žijete. V rámci připojení přes kabel je zapotřebí mít kabelový modem. Ten lze získat od poskytovatele, buď že vám ho pronajme nebo si ho od něj odkoupíte. Nevýhodou mohou být někdy odlehlejší místa, kde toto připojení nemusí být možné.
wifi symbol 
Bezdrátové připojení neboli internet 3G/4G LTE
 
Dostupný internet na doma, ale i na cesty či pro pobyt na chatě. Mobilní operátoři poskytují možnost zcela rychlého a velmi snadného připojení bez kabelu prostřednictvím 3G nebo 4G LTE internetu. Budete potřebovat speciální Wi-Fi modem, připojení do elektřiny, zapnutí modemu a k dispozici volnou zásuvku do elektřiny. Poté postačí jen vložit SIM kartu do modemu, zapojit do elektřiny a po zapnutí modemu se připojit prostřednictvím počítače. Jedná se o Wi-Fi síť, do které je možné připojení počítače, ale i notebooku, tabletu i telefonu. Dokonce lze takto připojit více jak třicet zařízení. Prioritou je dostupnost a přenosnost.
 internet explorer
Pevné připojení ADSL
 
Pro využití pevného internetového připojení je zapotřebí samotná přípojka a modem. Nejlepší volbou je Wi-Fi router. Neboť nabízí možnost připojení přes kabel i prostřednictvím bezdrátové Wi-Fi sítě. Maximální rychlost připojení, která je avizována ze strany poskytovatelů je zhruba 40 Mbit/s u ASDL a přes 100 Mbit/s u VSDL. Vše se také odvíjí od stáří telefonního vedení. Stejná je spolehlivost jako v případě kabelového připojení, kdy je odolnost vůči jakékoli nepřízni počasí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup