Site Loader

Ceny energií bohužel stále stoupají. S nimi i ostatní položky, u kterých bychom ani nečekali, že mají tak blízkou souvislost s energiemi. Zvyšující inflace našim úsporám také nepomáhá. Lidé začínají čím dál více šetřit a tím jde méně peněz do oběhu, což způsobuje právě inflaci. To, že lidé více šetří než utrácí má svůj důvod a tím je právě zdražování všeho ostatního. Nyní si musíme nechat pár korun navíc, abychom vůbec zaplatili podnájem nebo účty za elektřinu nebo plyn.

Do energií patří i pohonné hmoty. Bohužel ty jsou jednou z nejpostiženějších skupin co se zvyšování cen týče. A je to také typ energie, u které pocítíme její zdražení nejvíce. Je to z toho důvodu, že ji využíváme i několikrát denně a to v automobilu. Do práce, z práce, pro děti do školy, na oběd, na nákup… Tyto všechna místa spotřebují vysoké množství pohonných hmot, což se také objeví na účtu za jejich nákup.

Jak můžeme ušetřit na energiích? Voda – topení – plyn https://www.kanalizace-instalateri.cz/voda-topeni-plyn jsou tři položky, které se vzájemně doplňují. A každá něco stojí. Zatím nedošlo k rapidnímu zdražení vody, ale nevylučuje se, že by se v blízké době nezdražovala. Právě u topení můžeme začít s šetřením.

Topení

Běžná pokojová teplota by se měla pohybovat kolem 22 stupňů. Plus minus. Každému vyhovuje samozřejmě jiná teplota. Pokud ale chceme ušetřit právě na topení, je třeba trochu přehodnotit způsob topení. Neznamená to, že budete muset doma chodit v bundě, protože je vám zima. Stačí jenom udržovat teplotu tak, aby nepřesáhla určitou hranici. Mnoho domácností si doma přitápí až moc. Dokonce tak, že teplota pokoje přesahuje doporučenou teplotu pro žití.

tablet s obrázkem domu

Podobnou logiku můžeme zavést u spotřeby elektřiny. Snažíme se zbytečně nesvítit, nenechávat běžet spotřebiče, které zrovna nepotřebujeme (například počítač, televize apod.). Moderní byty a domy by měly být vybaveny elektricky šetrnými spotřebiči. Ty jsou však drahé a existuje ještě mnoho domácností, které mají staré a náročné spotřebiče. Právě u nich si musíte dávat pozor, abyste zbytečně neplýtvali a nepoužívali je když to není plně nutné.