Site Loader

Vkus jednotlivých lidí se velmi různí. Zatímco jeden je vyznavačem drobností umístěných všude po bytě, druhý preferuje spíše strohé zařízení, další si zase potrpí na výrazné doplňky. A přesně tomu se snaží trh přizpůsobit. Co se týká kuchyňských linek, můžeme se setkat s mnoha různými styly. Níže najdete výčet alespoň několika z nich.

moderní bílo-hnědá kuchyň

Moderní styl nabízí zařízení dle aktuálních trendů. V současné době je velmi oblíbený, protože kromě trendového vzhledu se zde kladou vysoké nároky na praktičnost. Typické pro tento styl jsou výrazné barvy v lesklém provedení a také kombinace různých materiálů.

Hi-tech styl je vlastně ten moderní posunutý ještě o úroveň výš co se nadčasovosti týká. Kromě moderních materiálů se zde setkáme s netradičním designem. Typickým příkladem jsou dnes stále na oblibě nabývající granitové dřezy. Často se také setkáme s takovými materiály, jako je nerez, přírodní či umělý kámen nebo sklo.

Rustikální styl už není volbou pouze pro chaty – stále více oblíbený se stává pro běžnou domácnost. Jedná se sice o novou kuchyni, která je ale vzhledem inspirována v minulosti. Rozhodně se nehodí do moderní domácnosti, ale zapadne spíše tam, kde jsou prvky poukazující na minulé časy. Dominantním prvkem je zde dřevo a další přírodní materiály. Skvěle sem zapadnou látkové doplňky, jako záclonky, potahy na židličky a další.
mytí rukou ve dřezu

Francouzský styl se vyznačuje podobnými prvky jako rustikální, což způsobuje časté záměny. Jedná se ale o styl, který je o úroveň výše, takže na chaty by jej volil málokdo. Prim zde hraje bílá barva linky i doplňků, která se kombinuje s různými pastelovými barevnými odstíny.

Je mnoho dalších stylů, z nichž lze vybírat. Ve zkratce zmiňme ještě třeba venkovský styl vyznačující se jednoduchostí a maximem praktičnosti, skandinávský styl představující vlastně ten moderní doplněný o designové prvky nebo například jednoduchý anglický styl. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv styl, vždy se ujistěte, že se do domácnosti bude hodit. Zbytečně moc věcí naplácaných na malém prostoru rozhodně nevypadá dobře.