Site Loader


 Ještě stále platí kult vychrtlých modelek, které vypadají spíše jako chodící ramínka na extravagantní modely návrhářů. Posedlost váhou však může jít na obě strany. A tak se začaly objevovat modelky s velikostí XXL a výš.

 Nemluvím teď o plus size modelkách, ty jsou totiž ještě zdravé. Mluvím o modelkách, které jsou opravdu obézní.

 Přijde Vám směšná představa modelky, která z šatů v podstatě přetéká? Obézní ženy, která v hotelu fotí novou kolekci plavek? Tento obrázek je ale stále častější!
mylný obraz

 Koncem srpna minulého roku byly noviny zaplaveny články o jisté XXL modelce, která fotila v hotelu v Las Vegas kolekci plavek a kterou kvůli tomu ochranka vyhodila. Jaké bylo odůvodnění? Prý dělala hotelu ostudu! Stejná modelka čelila nemístným narážkám i při focení na Times Square.

 Osobně si nemyslím, že je dobré na ženy, ať už jsou obézní nebo ne, volat oplzlé narážky. Je to odporné. Nicméně není ani dobré, aby morbidně obézní ženy předváděly spodní prádlo! V podstatě tak totiž obezitu a nezdravé stravování podporují a popularizují. Ano, některé ženy nemohou zhubnout, protože jsou nemocné (např. syndromem polycystických ovarií) a určitě neuškodí, když budou sebevědomé a najdou na sebe hezké oblečení. Ale pokud vím, modelky předvádějící módu XXL nemocné nejsou. Podle jistého magazínu už se objevila Američanka, která má sen, že bude morbidně obézní, imobilní a živý se právě XXL modelingem a dokonce si pochvaluje, že lidé jsou ochotni zaplatit za to, že ji budou sledovat na internetu.

 Tyto ženy jsou na svou obezitu hrdé. Jistě, ze všech stran nás ženské magazíny bombardují tím, že bychom se měly mít rády takové, jaké jsme. Pravděpodobně tím ale nemyslí milovat otoky nohou, potíže s dýcháním, cukrovku a permanentně hrozící infarkt.
dívka s nadváhou

 Potíže s váhou po porodu, kvůli nemoci, depresím, to se dá pochopit. Ale pokud někdo vydělává na tom, že je morbidně obézní a má kvůli tomu zdravotní potíže, pravděpodobně tyto problémy řešit nechce. A pak má naše společnost problém.