Site Loader

Jsou lidé, kterým je řízením osudu dopřáno jen krátce pobýt na tomto světě. A přesto tu zanechají takovou stopu, kterou čas nezavane ani za desítky let. I ti, kteří nejsou právě odborníky na hudbu, určitě znají jedno jméno. EDITH PIAF.
· Zpěvačka, která sice neměla žádného hlasového vzdělání, ale přesto se proslavila po celém světě.
ptáček na laně

Dalo by se říci, že žila svůj život opravdu naplno a hlavně rychle. Možná, že právě proto došla na jeho konec dříve. O jejím životě koluje mnoho legend. Jedna z nich se vypráví už o jejím samotném narození. Ona sama ráda tvrdila, že se narodila přímo na ulici. Jiní říkají, že to bylo v nevěstinci. Jisté je, že v tomto zařízení opravdu vyrůstala. Ale pokud se někdo domnívá, že to pro ni bylo utrpením, pak by se mýlil. Dítě ve vykřičeném domě podle pověry přináší štěstí. A tak se také k malé Edith jeho zaměstnankyně chovaly. S velkou láskou.

Život jako jízda rychlíkem

Když povyrostla, vydělávala si jako pouliční zpěvačka. Tehdy ji postihla první tragédie. Její malá dcerka, kterou přivedla na svět ve svých sedmnácti letech, nezvládla sychravé večery a ve věku dvou let zemřela.
o Krátce nato dostává své první stálé angažmá v jedné pařížské kavárně.
o Odtud už má dveře do světových koncertních sálů otevřené.
o A ona neváhá vstoupit.
dav lidí

Rodí se slavné příjmení Piaf neboli vrabčák. Poznává svou osudovou lásku, kterou však zanedlouho ztrácí. Boxer Marcel Cerdan, který je naprostým opakem Edith, umírá při leteckém neštěstí. Jeho smrt si dávala za vinu, protože ona sama ho přemluvila, aby za ní hned přiletěl. Zlomilo ji to. Už předtím se nezříkala ani alkoholu a ani morfinu. Teď se ale její život stal doslova cestou do zkázy.
· Písní, kterou se proslavila, uzavřela svou pěveckou kariéru. A tím i svůj život.
· Určitě tu píseň znáte.
Kdo ví, jestli byla pravda, že Edith ničeho nelitovala.