Site Loader

Tento ostrov patří k těm lépe dostupným v souostroví. Létají tam nízkonákladové letecké společnosti z Prahy, Vídně i Mnichova. Nenechte se však mýlit. Ačkoli leží na úrovni Maroka, v lednu a únoru můžeme hovořit spíše o jarním počasí, vhodném spíše k výletům a procházkám. Koupání je samozřejmě také možné, ale pouze za bezvětrného dne. Také je velký rozdíl mezi severem a jihem. Když už tu jste, doporučuji objet ostrov celý a navštívit i vnitrozemí. Opravdu to stojí za to.
Jak cestovat po ostrově? Máme vícero možností.
gran canaria město
·         Autem.Půjčovny jsou poměrně drahé, ale dostanete se všude a rychle. Jezděte však opravdu opatrně, místní řidiči často jezdí velice nevyzpytatelně a rychle. Vnitrozemské silnice nejsou příliš kvalitní.
·         Autobusem. Síť linek je poměrně hustá, autobusy pohodlné a řidiči šílení. Alespoň nám to tak připadalo. Jezdí velice rychle, ale kupodivu bezpečně. Je tam hodně zatáček a převýšení takže citlivějším osobám doporučuji, sednout si dopředu, vzít si Kinedryl a občas zakrýt oči. Zejména na horských úsecích, kde se vedle vozovky povaluje spousta vraků.
·         Autostopem. Stopuje se tu velice dobře, ale opět varuji, pokud nejste adrenalinový tip, stopujte jen turisty, auto z půjčovny lze snadno rozpoznat. Berou, rádi a všude. Ale pozor, pokud si stopnete transvestitu neb páreček 4%, nedávejte najevo překvapení nebo pohoršení. Je to vlastně i tak trochu jejich ostrov, neboť místní obyvatelé jsou velice tolerantní.
novomanželé na pláži
A kam na ostrově?
·         Hlavní město Las Palmas je zajímavé hlavně v únoru, kdy tam probíhá karneval. Blízká botanická zahrada se záplavou kaktusů stojí za zhlédnutí. Mají tu i proslulé dračince.
·         Letoviska. Los Ingles a Maspalomas jsou takové velké kurníky na turisty. Místní dlouhá pláž která je spojuje, je opravdu krásná, ale příšerně přeplněná.
·         Arguineguin. Příjemné menší městečko s několika plážemi, příjemnými hospůdkami a kempem.
písečné duny
·         Puerto Rico. Hloupé paneláky pro německé důchodce. Pozlátko uměle vytvořené v nepřístupných skalách. Zde se angličtí developeři opravdu vyřádili.
·         Puerto Mogan. Perla s centrem, kterému říkají malé Benátky. Pláž nepatří k těm velkým, moře je tu mělké a teplé. Tady je opravdu velice hezky.
Sever již není tak zajímavý, pouze vnitrozemí. Pláže zde znehodnotily nebo úplně smetly bouře, které tu řádily před čtyřmi lety.
Každopádně tento ostrov rozhodně stojí za návštěvu.