Site Loader

Tohle už zažila velká spousta lidí. Pořídí si úvěr, který poctivě splácejí, když najednou přijde nelehká situace, ztráta finanční jistoty, nebo se výše splátek změní v obrovskou nestvůru sápající se po vaší peněžence. Co ale v takové situaci dělat, abyste nepřišli o všechno? Existuje několik způsobů, jak to řešit.

prázdná peněženka

Změna zaměstnání

Ačkoliv se to neříká snadno, možná budete muset opustit své stávající zaměstnání, a najít si něco, kde se vám dostane lepšího finančního ohodnocení. V případě, že nechcete o svůj post přijít, můžete přidat na seznam brigádu a přivydělávat si ve svém volném čase. Je sice pravda, že toho vám poté již mnoho nezbude, ale nějakou dobu to budete muset vydržet.

Omezení výdajů

Některé výdaje zkrátka nezmenšíte, ať se snažíte sebevíc. Jsou ale takové, kde se omezit můžete, a ušetříte tím nějakou to korunu. Například jízda do práce na kolo (pokud vám to vzdálenost dovolí), nákup levnějších potravin, omezení drahých koníčků.

Řešení problému

Můžete zkusit řešit i problém samotný, a to přehodnocením vašeho úvěru, pomocí zápůjčky Lightfinance. Jedná se o možnost, kterou nabízí společnost Light finance, která vás vyplatí z exekuce, pomůže vám odložit splátky až o dvanáct měsíců, a dohodne vám v bance slevu na vaše splátky. Nemusíte se prokazovat registrem, pouze zastavíte svoji nemovitost, jako jistotu, že budete nadále splácet, ale ve výhodnějších podmínkách.

páka o peníze

Zpeněžte, co máte

Můžete se pokusit prodat vše, co již nepoužíváte, nebo to nutně nepotřebujete. Drahé auto vyměnit za levnější a získat tak nějaké peníze. Pronajmout pokoj ve svém domě, nebo dům prodat a koupit menší.

Požádejte o pomoc svých blízkých

Ačkoliv je to někdy trapné a nepříjemné, můžeme zkusit požádat o pomoc někoho z rodiny, nebo blízkého přítele. Není to sice ideální řešení, ale lepší, než přijít o všechno. Nakonec rodina je tu od toho, aby se vzájemně držela nad vodou.