Site Loader


Jedná se o speciální cvičební program, jehož záměrem je především napravit a opravit adekvátní držení lidského těla a naučení správné techniky pro práci s dechem. Důraz je kladen na korektní a přesné provedení cviků, neboť pouze tak je cvičení efektivní. Cvičení Pilates je specializované na posílení nejen celého těla, ale především zdokonalení pevnosti hlubokých břišních i zádových svalů, rovněž svalů pánevního dna.

pilates
 
Pilates se těší oblíbenosti, a to nejen z pohledu o jeho adekvátnosti i pro těhotné ženy či seniory. Pilates je ve světě velmi častou cvičební metodou. Mezi příznivce náleží i bývalá první dáma USA Michelle Obama, která pomohla k vyšší popularitě. Samotné cvičení je zkrátka zaměřeno na posilování bez jakékoli zátěže, jen pomocí vlastního těla.
 
Přednosti cvičení Pilates
 
·         zpevnění zádového, břišního i hýžďového svalstva,
·         koordinace dýchání,
·         lepší tělesná stabilita a zlepšení držení celého těla,
·         eliminace chronické únavy,
·         odbourává stres, tlumí napětí,
·         ochrana před osteoporózou,
·         dodání energie a vitality,
·         zlepšení krevního oběhu,
·         pevnější a pružnější páteř,
·         ulehčení a zmírnění bolesti zad a kloubů,
·         celkové navození lepšího pocitu na těle i na duši.
 
Proč cvičit Pilates a pro koho je nejvhodnější?
 
Jak už bylo řečeno výše, krom zmíněných kladů a přínosu v rámci cvičení Pilates, je podstatným faktem zajisté, že dochází k viditelnému zeštíhlení nohou, pasu, břicha. Nastává vyvážení konstelace těla i mysli. Pilates dodává tělu potřebnou energii. A co je absolutně lákavé, že výsledek se dostaví skutečně již během několika týdnů.

cvičení
 
Značným pozitivem je, že toto cvičení je určeno jak pro všechny věkové kategorie, tak rovněž je přínosné pro ženy, tak je vhodné i pro muže, taktéž pro sportovce, ale stejně tak pro ty, kteří nikdy ani nekoketovali se cvičením či fyzickou aktivitou. Pilates je příhodný pro těhotné, pro lidi s nadváhou, pro ty, kteří trpí chronickou bolestí zad. Neopomenutelná je rovněž adekvátnost cvičení pro lidi trpící inkontinencí.
 
Pilates je cvičební metodou, která vás bude zaručeně bavit a efekt dokáže překvapit.