Site Loader

Ještě když je miminko u maminky v bříšku, už reaguje na hudbu. Nemálo maminek již v tomto období nenarozenému miminku zpívá a pouští uklidňující hudbu. Po narození zpíváme miminkům první ukolébavky a s přibývajícím věkem je učíme první říkanky a první dětské písničky. Rozvíjí to příznivě jejich paměť, ale i motoriku, když do rytmu tlaskáme a tancujeme. Tady mají rodiče jedinečnou šanci začít se učit hrát na kytaru. Dítěti nezáleží na tom, jestli se spletete a zahrajete nějaký tón falešně, nebo zahrajete nějaký úplně jiný tón. Jednoduché dětské písničky jsou o několika tónech a vám bude stačit pár akordů, abyste si mohli společně zazpívat.

děti tanec

Dětskou klasiku jako Kolo, kolo mlýnský, to dá na kytaru i úplný začátečník a uvidíte to nadšení vašich dětí, když vytáhnete kytaru a začnete brnkat. Naučit se zahrát lehké písničky na kytaru zvládnete podle internetových návodů, nebo se můžete přihlásit do nějakého on-line kurzu. Učit děti lásce k hudbě bychom měli již od malička. Hudba je může uklidňovat před spaním, ale také se můžete rozdovádět při jednoduchých písničkách, které jsou doprovázeny pohybem. Učí je rytmu a přispívá k jejich celkovému rozvoji. Dětské písničky a říkanky pomáhají i rozvoji řeči.

děti

Pokud vaše dítě chodí do školky, určitě se budete těšit na besídky, které pro vás připraví paní učitelky vašich dětí. Je za nimi mnoho a mnoho trpělivosti, protože naučit děti i jednoduché vystoupení, pár básniček, písniček není nic jednoduchého. Vánoční besídka nebo besídka ke Dni matek bude pro vás jistě dojemná, protože vidět snažení všech těch našich človíčků je obdivuhodné. Projeví-li vaše dítě aktivitu, že by se chtělo naučit hrát na nějaký hudební nástroj, určitě mu v tom nebraňte. Řada učitelek v mateřské školce umí hrát na nějaký hudební nástroj a nezřídka i jen hrou umí dítě základy hry např. na klavír naučit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup