Site Loader

Co se bydlení týče, je jasné, že každý z nás má poněkud jiné preference. V mnoha případech však lidé, kteří si hledají z nějakého důvodu nové bydlení, brzy zjistí, že najít to správné místo není až tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Problém je samozřejmě v tom, že nabídka je poměrně omezená. Není tedy příliš široký výběr, a navíc většina nemovitostí je nad finanční možnosti běžného člověka. Přesto existuje několik vodítek, která můžeme použít, abychom později svého rozhodnutí nelitovali.

 

klíče od nového domu

 

V první řadě je zde otázka, zda se je daný dům či byt ve městě, na vesnici, či dokonce někde na samotě. Každému totiž vyhovuje něco jiného. Někdo má rád ruch města, jiný dá přednost klidnějšímu prostředí. Zde je tedy dobré se zamyslet, co přesně by se vám líbilo.

 

Avšak fakt, že se vám daná lokace líbí, ještě nemusí znamenat, že tam budete spokojeni. Důležitá je také dojezdová vzdálenost do zaměstnání, případně u dětí do školy. Jak se v tomto případě změní vaše náklady na dopravu, ať už používáte osobní automobil či veřejnou hromadnou dopravu? A jak dlouho denně strávíte na cestě? Protože věřte, že cestovat denně například tři hodiny je velmi únavné, nehledě na ztracený čas.

 

dům na prodej

 

Dalším faktorem, který by pro nás mohl být důležitý, je dostupnost určitých služeb, například obchodů, ale i zdravotnických zařízení. Jak daleko to budeme mít v případě potřeby k lékaři? A jak rychle se k nám může dostat sanitka? V závislosti na našem zdravotním stavu či zdravotním stavu ostatních členů rodiny to může být dokonce životně důležité.

 

Pokud máme děti, pak nás samozřejmě bude zajímat, jaké vyžití budou mít v okolí. Jsou v blízkosti dětská hřiště? Jak bezpečné je nejbližší okolí našeho nového domu? Nevede tudy silně frekventovaná silnice? A jsou někde v okolí například dětské fotbalové či jiné zájmové kluby, kam by náš potomek mohl docházet?

 

Samozřejmě je jasné, že ideální nemovitost s největší pravděpodobností nenajdeme. Avšak rozhodně se vyplatí pokusit se vybrat takovou, která se tomuto ideálu co nejvíce přibližuje.