Site Loader

Mnoho lidí ani netuší, že je korek považován za jeden z nejlepších materiálů vůbec. Možná ani netušíte, kolik výhod vůbec má. Můžeme vás ujistit, že jich je opravdu velké množství. Otázkou zůstává jen to, kde vůbec začít. Pojďme se na něj společně podívat.

Samotný korek je přírodním materiálem, jehož největší využití naleznete pro korkové zátky. Má ale i jiné využití a to zejména na místech, kde byste to zřejmě vůbec nečekali.
korkový špunt

Pro svůj estetický vzhled a izolačnost se ve velkém množství využívá na obklady či podlahy, nebo dále na výrobu nábytku či různých bytových doplňků. Možná budete překvapeni tím,
že se nevyužívá nejen do bytů a domů ale i do automobilů nebo jachet.

Korkové podlahy jsou v poslední době hojně využívané. Kromě toho, že unesou opravdu těžké zatížení, mají opravdu obrovskou stabilitu, velkou odolnost proti povětrnostním vlivům a hlavně úžasné akustické vlastnosti.
korek zblízka

V dnešní době existuje opravdu mnoho výrobců, kteří vám korkové podlahy doporučí a to všemi deseti. Některé firmy podlahy provádí takovým způsobem, aby se podtrhla kvalita
a hlavně vzhled korku.

Co se týká dlaždic, ty se lepí na rovný a hladký podklad. Vypadají opravdu krásně a hlavně přirozeně. Pokud si je do svého bytu pořídíte, budete často slýchávat vaše návštěvníky, jak se ptají, z čeho jsou dlaždice vyrobeny. Mnoho lidí totiž použitý korek není schopno rozeznat, protože jej zná úplně z jiného soudku.

Jednou z největších výhod korku je to, že zmírňuje tlak působící na vaše nohy, klouby
a hlavně páteř. Pokud patříte mezi ty, kteří trpí problémy ať už s klouby nebo páteří, pak je pro vás korek tou nejideálnější volbou.

Mnoho lidí si chválí i tu skutečnost, že má antibakteriální vlastnosti. Je to opravdu zdravý materiál a hodí se opravdu do každého interiéru a to bez výjimky.

Pokud budete mít někdy možnost využít do vašeho bytu nebo domu korek, určitě se tomu nebraňte. Uděláte jen dobře, pokud jej využijete.