Site Loader


Nošení podprsenek je jev, který muži znají jen z vyprávění, anebo ani to ne. Možná si vůbec nedovedou představit, jaká úskalí a problémy podprsenky přináší. Kdy je tedy vhodnější podprsenku raději odložit a spolehnout se na jiné řešení?

Když způsobuje kožní vyrážky a svědění – některým ženám vyvolává nošení podprsenek velmi nepříjemné potíže dermatologického charakteru. Způsobuje to zejména nadměrné pocení, které vede k ekzémům a k podobnému podráždění pokožky.

Když se necítíme volné a svobodné – sevření hrudníku do podprsenkového korzetu může některým ženám připomínat nesvobodu, podřízenost, submisivitu a některým dokonce násilí, škrcení a podobné psychické bloky. Lidské tělo také nebylo stvořeno k tomu, aby bylo svíráno v nějakých upnutých oděvech a podpíráno nepřirozeným způsobem.

odložené balerínky a podprsenka

Když ochabují svaly hrudního koše – z konce předchozího odstavce navazujeme na další nepřirozenou záležitost, a tou je znemožnění svalstvu hrudního koše udržovat ženská ňadra v přirozené poloze. Stává se pak, že časté nošení podprsenek zapříčiní nepěkná povislá ňadra, což je nejen škaredé, ale mnohdy i nepříjemné.

výběr podprsenek

Když se to ve společnosti nehodí – jestliže si obléknete podprsenku k plesovým šatům nebo bílé zčásti průsvitné halence pod kostým, bude to vypadat velmi podivně. Podprsenka se v tu chvíli stane dominujícím jevem a každý, kdo vás spatří, zaměří svůj pohled právě tam – na váš hrudník. Právě zde se velmi úspěšně uplatní tejpy (pásky) na prsa, které vytvarují jejich podobu, jak si přejete, i bez podprsenky, a zároveň ochrana bradavek v podobě kulatých terčíků zamezí jejich zviditelnění pod průsvitnou látkou a zabrání případnému nežádoucímu svědění.

Látkový materiál ochrana bradavek má význam i tam, kde vám materiál oblečení bradavky dráždí, což způsobí jejich zvýraznění. Ne vždy je to příjemné a také žádoucí, pokud nemáte na sobě podprsenku, a pohybujete se ve společnosti mnoha lidí, z nichž některým by pohled na vaše poprsí vyvolal erotické vzrušení.