Site Loader

Máte-li nosič jízdních kol na tažné zařízení, máte možnost s vašimi bicykly vycestovat, kam se vám zachce, a omezeni můžete být pouze místními podmínkami, jako jsou zákazy vjezdu, různá opatření majitelů pozemků, rekonstrukce silnic atp. Naše země skýtá celou řadu možností, kam se na kolech vydat, a my bychom vám rádi dali tip na oblast tak trochu zapomenutou, ale velmi atraktivní s mnoha nádhernými vyhlídkami, prosluněnými stráněmi a sluncem ozářenými skalisky. Vydejte se s námi na Berounku.

podzimní řeka

Proč dát přednost výletu k Berounce

Značené cyklotrasy i neznačené cesty – podél Berounky se dá pohodlně jezdit na kole po silnicích druhé a třetí třídy, protože je tu minimální provoz. Jezdí sem vesměs lidé, co tu žijí natrvalo, nebo chataři, a ti hlavně v pátek a v neděli. A chcete-li tip na hezká místa, nepřehlédněte jez Podkrašovský mlýn, Třímany, hrad Krašov, Chlum, Zvíkovec, Skryje, Týřovice, Nezabudice, Zbečno a Račice.

Překvapí vás tu historické i technické památky – podél řeky můžete navštívit několik významných památek, např. ocelový obloukový most ve Skryjích, zříceniny hradů Libštejn, Týřov a Krašov, pamětní síň Oty Pavla v Branově a hrady Křivoklát a Karlštejn.

krásná krajina

Oblast je řídce obydlená – v některých místech je dokonce velmi omezený signál mobilních operátorů, například mezi Rakolusky, Třímany a Hřešihlavy se vám možná nikdo vůbec nedovolá. Můžete tu prožít vzácné okamžiky, jaké prožívali běžně lidé v době, kdy žádné mobilní sítě neexistovaly.

Podél řeky se dá kempovat i mimo vyznačené kempy – Berounka je zvláštní tím, že se tu dá přespat i v místech, kde žádný kemp není. Samozřejmě musíte dbát zákazů vstupu, táboření a hlavně rozdělávání ohňů, ale na Berounce se to tak „nebere“, jako jinde, např. kdybyste totéž chtěli podniknout na Vltavě nebo na Lužnici, zřejmě byste byli brzy pokutováni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup